gundemkocaeli.net
Son dakika haberleri: UEFA Avrupa Ligi’nde Galatasaray’dan müthiş başarı! Sekiz takım içerisinde tek oldu… » Haberci Gençlik Hayatın İçinden Güncel Haberler
FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Genel 9 Aralık 2021 0 Görüntüleme

Son dakika haberleri: UEFA Avrupa Ligi’nde Galatasaray’dan müthiş başarı! Sekiz takım içerisinde tek oldu…

G.SARAY’DAN HARİKULADE MUVAFFAKİYET, AVRUPA LİGİ’NDE TEK

Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi küme kademesinde mükemmel bir istatistiğe sahip oldu. Sarı-kırmızılılar, UEFA Avrupa Ligi’nde uğraş eden sekiz ekip içerisinde bir unsur imza attı. İşte Galatasaray’ın 2021-2022 dönemindeki inanılmaz başarısı…

RAKİP LAZIO

UEFA Avrupa Ligi E Kümesi’nde uğraş eden Galatasaray, yarın akşam kümesinin son maçında Lazio’ya konuk olacak. Sarı-kırmızılılar müsabakada rakibine mağlup olmaması halinde kümesini başkan pozisyonda tamamlayacak. Fatih Terim’in öğrencileri bu maç öncesinde UEFA Avrupa Ligi’nde şaşırtan bir istatistiğin sahibi oldu.

SON MAÇ ÖNCESİNDE ORTAYA ÇIKTI

UEFA Avrupa Ligi kümelerinde son torbadan katılan gruplar ortasında yalnızca Galatasaray son maçlar öncesinde kümesinden çıkmayı garantiledi. Galatasaray dışındaki 7 ekip, kümesinde birinci 2 sıraya giremedi. İşte UEFA Avrupa Ligi’nde kümelerine son torbadan katılan ekiplerin, son maç öncesi kümelerindeki sıralamaları…

GALATASARAY NAMAĞLUP BAŞKAN

Sarı-kırmızılılar, UEFA Avrupa Ligi E Kümesi’nde birinci 5 maç sonunda rakiplerine mağlup olmadı. Galatasaray bu süreçte 3 galibiyet ve 2 beraberlik elde etti. Galatasaray; Lazio, Marsilya ve Lokomotiv Moskova’nın da dahil olduğu E Kümesi’nde birinci 5 maç sonunda 11 puanla başkan pozisyonda yer aldı.

BRONDBY SON SIRADA

UEFA Avrupa Ligi küme kura çekimine son sıradan katılan Danimarka temsilcisi Brondby; Lyon, Rangers ve Sparta Prag’ın yer aldığı kümede 4’üncü sırada bulunuyor. Brondy, Sparta Prag’ı deplasmanda mağlup edemezse Avrupa kupalarına bu dönem için veda edecek. Brondy, Sparta Prag’ı mağlup ederse yoluna UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde devam edecek.

STURM GRAZ 1 PUANDA

Avusturya temsilcisi Sturm Graz da tıpkı Brondby üzere kümesinde birinci 5 maç sonunda son sırada yer aldı. Sturm Graz, son torbadan katıldığı kümesinde birinci 5 maçta yalnızca 1 puan toplama başarısı gösterdi. Avusturya takımı son maçlar öncesi Avrupa kupalarına veda etti.

VARŞOVA SON HAFTAYA BAĞLI

UEFA Avrupa Ligi’nde en çekişmeli küme olarak kabul edilen C Kümesi’nde son hafta maçları öncesi Legia Varşova son sırada yer aldı. Kümesinde Leicester City, Napoli ve Spartak Moskova’nın da bulunduğu Legia Varşova’nın Avrupa kupalarındaki geleceği son maçta muhakkak olacak. Legia Varşova, Spartak Moskova’yı mağlup edemezse Avrupa kupalarından elenecek.

ANTWERP’TEN ERKEN VEDA

Fenerbahçe’nin de yer aldığı D Kümesi’nde birinci 5 hafta sonunda 2 puan toplama başarısı gösteren Antwerp, UEFA Avrupa Ligi’ne erken veda etti. Belçika temsilcisi, gurubun son maçında Olympiakos ile karşı karşıya gelecek.

MIDTJYLLAND’IN BAHTI SON MAÇA BAĞLI

UEFA Avrupa Ligi tertibine son torbadan dahil olan bir öteki Danimarka temsilcisi Midtjylland kümesinde 8 puan topladı. Kızılyıldız ve Braga’nın son maçtaki performanslarına nazaran Midtjylland’ın UEFA tertiplerindeki geleceği aşikâr olacak. Kızılyıldız’ın Braga’ya konuk olacağı son maç haftasında Midjylland da Ludogorets deplasmanında alana çıkacak. Son maçlar öncesinde Kızılyıldız’ın 10, Braga’nın 9 ve son torbadan kümeye dahil olan Midtjylland’ın 8 puanı bulunuyor.

FERENCVAROS PUAN ALAMADI

UEFA Avrupa Ligi küme evresine son torbadan katılan Ferencvaros, G Kümesi’nde şimdi puanla tanışamadı. Macaristan temsilcisi birinci 5 hafta sonunda 0 puanla kümesinde son sırada yer aldı.

RAPID WIEN’İN GAYESİ KONFERANS LİGİ

UEFA Avrupa Ligi kura çekimine Galatasaray’ın da dahil olduğu son torbadan katılan Rapid Wien de son maçlar öncesinde son sırada yer aldı. Avusturya temsilcisi son maçta Belçika takımı Genk’i mağlup etmesi halinde yoluna UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde devam edecek.

BURADA ORANLAR ÇOK DAHA YÜKSEK

Milliyet