gundemkocaeli.net
CHP bugün Mersin’den seçim startını verecek » Haberci Gençlik Hayatın İçinden Güncel Haberler
Ana Sayfa Genel, Güncel Haber 4 Aralık 2021 0 Görüntüleme

CHP bugün Mersin’den seçim startını verecek

 

MEHTAP GÖKDEMİR Mersin – Miting hazırlıklarını Milliyet’e anlatan CHP Genel Lider Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, şunları söyledi:

“Bize ayırmış oldukları alanın kat ve kat fazlası bir iştirak olacak. Çağrıyı yalnızca CHP’lilere yapmadık. Ekonomik krizden etkilenen, hayatı zorlaşan tüm kısımları, AK Parti ve MHP’ye oy vermiş bütün yurttaşlarımızı davet ediyoruz. AKP bu ekonomik krizi, herkesin meskeninin bir modülü haline getirmeyi başardı. Herkes bundan etkileniyor. Yansısını dışa vurmak istiyor. Bizde bu mitinglerle bir yandan o reaksiyonun dışa vurumunun ortaya çıkmasını, vatandaşın kendi kelamını kendinin söylemesini, bizim de ona sözcü olmamızı hedefledik. Bu nedenle mitingin ismi da ‘Milletin Sesi’ mitingi.”

‘Ankara’dan duyulacak’

CHP Genel Lider Yardımcısı Ali Öztunç da, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Devlet yönetilemiyor. Yönetilemediği için de kriz oluyor. Demokrasiler tıkandığı vakit seçime gidilerek aşılır o tıkanıklık. Nasıl ki damarlarda tıkanıklık olduğu vakit oraya anjiyo yapılır, gerisinden stent takılır damar rahatlatılırsa, demokrasinin de rahatlaması için seçim gerekli. Seçim sandığının gelmesi için biz mitinge hazırız. Milletin sesini duyacaklar. Milletin Sesi Mersin’den çıkacak. Lakin Ankara’ya kadar ses gelecek.”

Milliyet

Etiketler:
Tema Tasarım | Osgaka.com